První podzimní zápas Šumavanu Vimperk nevyšel

TJ Blatná – Šumavan Vimperk 1:0 (0:0)

Gól: 47. Štěpán Říha. Diváků: 400.

Sestava Šumavanu Vimperk: Formánek – Pospíchal,Psutka,Blahout,Prochaska – Málek,Šíp M.,Děd,Šíp M.,Čech – Vondrášek

Střídali: Čech – Pankratz , Psutka – Kolafa

Na čtyři sta diváků sledovalo o blatenské pouti premiéru domácího nováčka s Vimperkem. Střetnutí rozhodl nástup do druhé půle, kdy povedenou ranou překonal Říha veterána v brance Šumavanu Formánka. I když Šumavan Vimperk nebyl horším týmem, tak body zůstaly na pouti v Blatné.

Trenér Jan Děd po zápase:

Přijeli jsme si pro bod, ale bohužel. Po nerozhodném prvním poločase to i vypadalo, ale stačilo 30s ve druhém a prohrávali jsme. Poté jsme otevřeli hru a chtěli vyrovnat. Příležitostí jsme měli více než dost. Málek běžel nejprve sám na golmana-nedal. Poté Psutka co vypíchl míč v identické šanci také nedal. O chvíli později běželi dokonce ve dvojici Málek a Vondrášek, ale prvně jmenovaný nepřihrál a zakončil špatně. Za nedlouho dostal hezkou průnikovou přihrávku Pankratz, ale opět selhal. Výbornou možnost jsme měli z trestného kopu na samé hranici vápna, také nic a tak protože domácí ten jeden gol dali a mi ne, zvítězili zaslouženě. Musíme si uvědomit, že pokud nebudeme proměnovat ani ty nejvyloženější šance – nebudeme bodovat s nikým.

V dalším zápase a to v sobotu 23.8.2014 od 15:00 přivítá Šumavan soupeře z Hradiště u Písku